Kurs online – testowanie oprogramowania od podstaw

Wczoraj, na stronie Testowanie.Online, swoją premierę miał kurs „Tester Oprogramowania – Poziom Pierwszy”. Jego głównym celem jest przygotowanie do zawodu kandydatów na testera – na tyle, aby już pierwszego dnia stażu czy pracy byli w stanie wykonywać podstawowe zadania specjalistów ds. jakości oprogramowania.

Często byłem pytany przez osoby dołączające do grona czytelników bloga jakie szkolenie mogę im polecić na początek. Trudno mi było znaleźć jednoznaczną odpowiedź, bo żadne z istniejących nie pokrywało w 100% mojego punktu widzenia. Dlatego postanowiłem stworzyć swoje. Bazą dla programu tego kursu są wieloletnie doświadczenia z pracy z młodszymi testerami, którzy dopiero zaczynali swoją karierę zawodową.

Program szkolenia obejmuje także zagadnienia teoretyczne, ale główny nacisk starałem się położyć na praktykę. W kursie pokazuję m.in. jak krok po kroku rozpocząć testy w projekcie, zgłaszać defekty i je retestować, planować i raportować testy. Oprócz lekcji audio i wideo, kurs zawiera także podsumowania, materiały do pobrania, ćwiczenia i testy sprawdzające. A Ci, którzy z sukcesem je zaliczą, otrzymują certyfikat.

Gorąco zachęcam Cię do dołączenia do szkolenia „Tester Oprogramowania – Poziom Pierwszy”. Wierzę, że będzie ono dla Ciebie kluczowym krokiem do uzyskania kompetencji inżyniera jakości oprogramowania.

 

Przejdź na stronę kursu z podstaw testowania oprogramowania »

 

Wybrane pytania na temat kursu

Czy to szkolenie online jest przeznaczone dla kandydatów na testera manualnego czy „automatycznego”?
Szkolenie dotyczy podstaw testowania oprogramowania. Każdy tester powinien je poznać i stosować w praktyce – niezależnie od tego, jaka część jego pracy będzie związana z tworzeniem i utrzymaniem automatów. Aby przekazać te podstawowe umiejętności pokazuję głównie aktywności manualne, ale od czasu do czasu pojawiają się w niektórych lekcjach zagadnienia związane z automatyzacją.

 
Czy kurs przygotowuje do egzaminu ISTQB Foundation (Certyfikowany Tester Oprogramowania – Poziom Podstawowy)?
Odpowiedź w komentarzu tutaj.

 
Przykładowa (promocyjna) lekcja z kursu:

7 myśli na temat “Kurs online – testowanie oprogramowania od podstaw

 • 12 października 2019 o 20:10
  Permalink

  Czy jest szansa zobaczyć jakieś demo tego kursu?

  Odpowiedz
  • 12 października 2019 o 23:40
   Permalink

   Tak. Na stronie kurs.testowanie.online można uruchomić krótką lekcję demo – wprowadzenie do 2. modułu . Załączyłem ją również i w tym wpisie. Jeśli natomiast chciałbyś poznać inne szczegóły, to proszę pytaj śmiało na kurs@testowanie.online.

   Odpowiedz
   • 13 października 2019 o 14:39
    Permalink

    Dziękuję, ale liczyłem na coś więcej. To jest właściwie filmik promocyjny, a bardziej by mnie interesowało jak wygląda przykładowa lekcja.

   • 14 października 2019 o 08:17
    Permalink

    Rozumiem. Fragment lekcji z wnętrza kursu można zobaczyć tutaj.

 • 30 października 2019 o 10:01
  Permalink

  Witam czy kurs w jakimś stopniu przygotuje do egzaminu ISTQB? Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 30 października 2019 o 11:16
   Permalink

   Witaj. W pewnym stopniu tak – bo kurs jest zgodny ze standardami i słownictwem ISTQB. Natomiast miej proszę świadomość, że przedstawiona w tym szkoleniu teoria jest wstępem do modułów praktycznych i nie zawiera całego materiału ISTQB Foundation Level. Celem kursu jest przekazanie niezbędnej wiedzy i umiejętności potrzebnych do podjęcia zatrudnienia jako tester oprogramowania lub też wprowadzenia testów w projekcie. Tak więc jeśli zależy Ci na przygotowaniu się tylko do egzaminu ISTQB Certyfikowany Tester – Poziom Podstawowy, to proponuję Ci inny kurs.
   Pozdrawiam!

   Odpowiedz
 • 23 lutego 2020 o 22:39
  Permalink

  Świetny kurs wprowadzający w pracę testera oprogramowania.
  Rzeczowe, zwięzłe definicje i przykłady umożliwiają szybkie zrozumienie tematu testowania.
  Dodatkowo w kursie zostały poruszone „zagadnienia miękkie” – bardzo ważne i niedoceniane w codziennej pracy.
  Polecam!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...