Testowanie oprogramowania – najlepsze książki dla początkujących

 

Kandydaci na testerki i testerów oprogramowania często pytają jakie książki będą dla nich najlepsze. Dlatego w tej sekcji zebrałem kilka pozycji, które powinny pomóc osobom zaczynającym swoją przygodę z testowaniem. Jednocześnie książki te cieszą się dobrymi opiniami i są polecane przez większość czytelników.

Kupując za pośrednictwem tej strony wspierasz rozwój bloga JakZostacTesterem.pl. A jeśli szukasz czegoś bezpłatnego, polecam Ci e-booka w formacie PDF o przygotowaniu do rekrutacji mojego autorstwa (dostępny do pobrania od lutego 2018).

Niezależnie co wybierzesz – życzę Ci owocnej lektury!

 


 

Zawód Tester

Zawód tester. Od decyzji do zdobycia doświadczenia

Autor: Radosław Smilgin

Wydanie, rok: 2 (poszerzone), PREMIERA 27.04.2018

Liczba stron: 350

Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN

Nowe wydanie prawdopodobnie najlepszej książki dla kandydatów na testerów oprogramowania. W pierwszej części publikacji autor omawia podstawy zawodu testera, a w drugiej podaje praktyczne przykłady i gotowe narzędzia do użycia w pracy. Wydanie drugie książki dodatkowo zostało rozszerzone o aspekt radzenia sobie na rynku pracy.
 

Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia

Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia

Autor: Adam Roman

Wydanie, rok: 2 (poszerzone), 2017

Liczba stron: 1200

Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN

Prawdziwe kompendium testerskiej wiedzy. Pozycja, z której można korzystać przez całą karierę specjalisty jakości oprogramowania. Książka otrzymała tytuł Najlepszej Książki Akademickiej w 2017 roku w konkursie Polskiego Towarzystwa Informatycznego, oraz nagrodę na Najlepszą Książkę Naukową na Targach Książki Naukowej i Akademickiej “Academia 2016.”


 

Tester oprogramowania - przygotowanie do egzaminu

Tester oprogramowania. Przygotowanie do egzaminu z testowania oprogramowania

Autor: Karolina Zmitrowicz

Wydanie, rok: 1, 2015

Liczba stron: 194

Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN

Główny cel tej książki to pomoc w przygotowaniu się do certyfikacji ISTQB poziomu podstawowego. Oprócz teorii publikacja zawiera przykłady, a także pytania kontrolne oraz próbkę pytań egzaminacyjnych. Dostępna w wersji drukowanej i jako e-book.


 

Testowanie bezpieczeństwa aplikacji internetowych

Testowanie bezpieczeństwa aplikacji internetowych. Receptury

Autorzy: Paco Hope, Ben Walther

Wydanie, rok: 1, 2010

Liczba stron: 310

Wydawca: Helion

Pozycja dotycząca testów bezpieczeństwa, napisana w miarę prostym językiem, z wieloma przykładami. Myślę, że stanowi dobre wprowadzenie w temat security dla wszystkich specjalistów jakości oprogramowania, którzy chcą wzbogacić swoją wiedzę i przypadki testowe o testy podatności na typowe problemy aplikacji internetowych.


 

Testowanie w procesie Scrum

Testowanie w procesie Scrum

Autorzy: Tilo Linz

Wydanie, rok: 1, 2014

Liczba stron: 242

Wydawca: Promise

Większość projektów dotyczących wytwarzania oprogramowania jest obecnie prowadzona według metodyk zwinnych. Dlatego też znajomość Scrum-a oraz roli i sposobów zapewnienia jakości w tym procesie staje się jedną z najważniejszych umiejętności testerów, inżynierów jakości i kierowników projektu. Książka ta ułatwia przygotowanie do rozszerzenia certyfikacji ISTQB Foundation Level o „Agile Tester”.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *